Strona główna

Jak Dodawać Posty na Instagram z Komputera PC lub Mac?

Dodane przez Przemek
18 marca 2021 r.

Instagram to popularny serwis społecznościowy, którego główną funkcją jest dzielenie się zdjęciami. Jednak w przeciwieństwie do Twittera czy Facebooka jego główna funkcjonalność, czyli publikacja zdjęć została na komputerach ograniczona.

Czy można jednak w pełni korzystać z Instagrama bezpośrednio z naszego komputera PC lub Mac? Oczywiście i nie potrzebujemy do tego zewnętrznych narzędzi takich jak Hootsuite, Buffer czy Later. Możemy to zrobić korzystając z naszych przeglądarek a co najważniejsze, bez instalowania dodatkowego oprogramowania.

W kilku krokach pokażę jak można dodawać posty na Instagram bezpośrednio z naszego komputera PC lub Mac.

Publikowanie postów na Instagram z komputera Mac

W najlepszej sytuacji są użytkownicy komputerów Mac, korzystający z przeglądarki Chrome. W momencie pisania tego artykułu tylko w jej przypadku logując się do Instagrama zobaczymy w górnej części ekranu ikonkę pozwalającą na zmianę widoku na mobilny.

 

 

Po kliknięciu ikony smartfona pojawi się w wyskakującym oknie widok mobilny naszego konta. Zjeżdżając w dół zobaczycie, że razem z widokiem mobilnym odblokowała się możliwość publikacji postów.

 

 

 

Publikowanie postów na Instagram z Windows – Chrome i Firefox

Co z użytkownikami komputerów z systemem Windows lub korzystającymi z innych przeglądarek? Niestety ich przeglądarka Chrome nie posiada takiej funkcji jak na komputerach z systemem MacOS. Jednak czy to oznacza, że nie mogą oni publikować zdjęć bezpośrednio ze swojego komputera? Absolutnie nie!

Wystarczy wbudowana w przeglądarkę Chrome lub Firefox funkcja Narzędzie dla deweloperów (w przeglądarce Firefox nazywa się Narzędzia dla twórców witryn). Dzięki temu narzędziu uruchomimy naszą stronę w widoku mobilnym, co spowoduje odblokowanie możliwości publikacji zdjęć. Tak więc zaczynamy.

Przechodzimy na stronę instagram.com i logujemy się na swoje konto. W prawym, górnym rogu klikamy na trzy kropeczki rozwijając menu.

 

 

Wybieramy „Więcej narzędzi” i „Narzędzia dla developerów”.

 

 

Następnie zobaczymy w dolnej części naszego ekranu dodatkowe okno. Wybieramy ikonkę, która symuluje widok mobilny.

 

 

Z rozwijanej listy możemy wybrać model urządzenia, a w efekcie rozmiar ekranu, który ma być zasymulowany przez przeglądarkę. Ja wybrałem iPhone 8 Plus ze względu na jego duży wyświetlacz.

 

 

Dla naszej wygody przeniesiemy Narzędzia dla developerów na prawą stronę ekranu. Klikamy w ikonę trzech kropek (1) i z rozwijanej listy wybieramy ikonę okienka (2).

 

 

Narzędzia dla developerów mamy już z prawej strony. Powiększamy widok strony.

 

 

W tym momencie zostało nam już tylko odświeżenie strony.

 

 

Po załadowaniu się strony zobaczymy ikonę „+”, która pozwoli na publikacje naszych zdjęć.

 

 

Dziękuję za uwagę. Jeśli macie jakieś pytania zapraszam do kontaktu lub odwiedzenia jednego z naszych profili na Facebook, Instagram, Twitter czy LinkedIn.